אודות

שמי כרמית פריש – בוגרת תואר ראשון בריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני ודוקטורט בחוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה. אני מרפאה בעיסוק, מרצה וחוקרת.

עבדתי 15 שנה במסגרות ציבוריות, מתוכם 12 שנה במכון להתפתחות הילד של מכבי שירותי בריאות בחיפה. כיום הקליניקה הפרטית שלי נמצאת במכון “עוצמות” בקרית מוצקין, בה אני מקבלת ילדים, נוער ומבוגרים עם קשיים בתפקוד על רקע תסמיני הפרעת קשב ופעלתנות יתר (ADHD), הפרעה בוויסות חושי (SMD) וסרבול מוטורי (DCD). במקביל אני חוקרת כעמיתת מחקר במעבדה לתפקוד אנושי מורכב והשתתפות בחוג לריפוי בעיסוק, אוניברסיטת חיפה; ומרצה בשאנן, מכללה דתית אקדמית לחינוך. 

ב-2016 פיתחתי את גישת POET הנלמדת ומיושמת כיום ע”י מרפאים בעיסוק מכל שירותי הבריאות בישראל (מכבי, כללית, מאוחדת, לאומית) ואף מוצגת בהכשרת רופאי קשב של משרד הבריאות מזה מספר שנים.

שילוב הניסיון הקליני והמחקרי זיכה אותי בשנים האחרונות לפתח מגוון הרצאות בתחומים של תפקוד, התפתחות, תפקודים ניהוליים והשפעת עיכוב בהתפתחות התפקודים הניהוליים על מצבי בריאות המופיעים יחד בשכיחות גבוהה: הפרעת קשב ופעלתנות יתר (ADHD), השמנה וסכרת.

גישת POET נלמדת ע”י מרפאים בעיסוק עם רישיון משרד הבריאות, בקורס של 60 שעות אקדמיות. עד היום נלמדו ב”ה 20 קורסים כשלאחרונה הגישה ללמידה מקוונת. את הקורס מעבירות יחד איתי גב’ ענת צור אבירן BOT, MSc, וגב’ יעל ויסוצקי, BOT, MSc, בהשתתפות ד”ר סוזנה ברמן, מומחית ברפואת ילדים, מאבחנת ומטפלת בהפרעת קשב.

אני מאמינה בכל ליבי במשמעות התפקוד לבריאות האדם, ועוזרת לפונים אלי להבין את מכלול הגורמים המשפיעים על תפקודם, שקשורים בעיסוקים אותם הם מבקשים לבצע, במיומנויות שלהם ובסביבתם. חשובים לי מאוד ההתייחסות הרגישה והמקיפה, הדיוק של תוכנית ההתערבות ושביעות רצון המטופל ומשפחתו.

המלצות

צור קשר

התחברות

עדיין לא נרשמתי

sign up