ריפוי בעיסוק

טיפול בריפוי בעיסוק יכול לעזור אם הילד/ה שלכם מתקשה לבצע משימות בבית, במסגרת החינוכית, בגן המשחקים, או בבית הסבים.

למשל, אם הבן שלכם לא מצליח להעסיק את עצמו, קם בארוחות, שוכח את רצף הפעולות שהוא אמור לעשות בבוקר, או שכל כך קשה לו לחכות עד שהאוכל יהיה מוכן עד שהוא חוטף אותו ישר מהסיר. או אם הבת שלכם לא מוכנה ללבוש בגדים צמודים, מסרבת לאסוף משחקים, וצורחת כל פעם שמשהו קטן לא מוצא-חן בעיניה. אבחון וטיפול בריפוי בעיסוק ממש עשויים לעזור!

הPOET צומחת…. ניתן לקבל שירות גם עבור הורים / מבוגרים המתמודדים עם קשיי תפקוד על רקע אבחנה מרכזית של ADHD

לרוב ההכרות ביננו תתחיל באבחון מעמיק של העוצמות והקשיים של הילד/ה, ומיומנויות שלו/ה שמשפיעות עליהם. אעזור לכם למקד מטרות שתרצו שהילד/ה יצליחו בהן. אתם תמיד תהיו חלק מההתערבות הטיפולית! לפעמים תבואו למפגשים עם הילד/ה, ולפעמים נעזור לו/ה באמצעות הדרכת הורים בריפוי בעיסוק. יחד נתרגל מיומנויות ומטלות, נלמד אלו משימות תואמות גיל יוכלו לסייע לילד/ה שלכם, ומה התנאים הסביבתיים שיעודדו עצמאות, הנאה והצלחה.

קחו לדוגמא את יונתן בן החמש הוא היה קופץ כל היום בבית על הספות, בועט בחפצים שפגש בסלון, ואף פעם לא הסכים לשחק. בטיפול שאליו הגיע עם אחד מהוריו לסירוגין, הוא נחשף לסוגים שונים של משחקים. הבנו שעד היום הוא לא התעניין במשחקים, כי הוא לא כל כך מצליח לתפעל את החלקים שלהם, ושהוא גם זקוק לסביבה שקטה כדי להצליח לשחק, כי רעש מסיח אותו. בסיום הטיפול ההורים הגאים ערכו תערוכה מתמונות כל המשחקים שהוא היה משחק בהם.

אבל רועי – שגם הוא היה קופץ על הספות או היה מסתובב משועמם בבית, הוא לא הצליח לשחק מסיבות אחרות. הוא לא הצליח לחשוב אף פעם על רעיונות משל עצמו, וגם אם נתנו לו דגם במשחק בניה או בפלסטלינה, הוא לא ידע מאיפה להתחיל ואיך להעתיק אותו. בגן הוא תמיד הצטרף למשחקים של אחרים. בהדרכת ההורים, הוריו של רועי הבינו שקשה לרועי לתכנן בעוד תחומים, הם למדו שיטות שעזרו לו לפתח את יכולת התכנון במשחק, ולהיות מאוד מאוד מרוצה מהתוצרים שלו!

המלצות